AKP kulisleri: Erdoğan, yönetimde ve kabinede değişikliğe gidiyor

AKP kulisleri: Erdoğan, yönetimde ve kabinede değişikliğe gidiyor

AKP kulislerinde, martta yapılması beklenen büyük kongre sonrası Erdoğan’ın parti yönetimi ve kabinede flaş değişikliklere gideceği iddiası gündemde. Partinin koronavirüs tedbirleri nedeniyle yaklaşık iki ay ara verdiği kongrelerine dört ilde yapacağı seçimlerle devam edeceği, ay sonunda 48 ilde yeni yönetimlerin belirlenmiş olacağı kaydedildi.

Kongrelerin, şubatın son haftası yapılacak Ankara ve İstanbul seçimleriyle sona ereceği ve ardından Corona salgınıyla ilgili yeni bir tehdidin ortaya çıkmaması halinde mart ayının ilk haftasında “Büyük Kongre”nin gerçekleştirileceği aktarıldı. Milliyet’ten Ayşegül Kahveci’nin haberine göre, parti kulislerinde kongrenin ardından Erdoğan’ın parti yönetimi ve kabinede flaş değişikliklere gideceği iddia edildi.

AKP’nin 18 Ekim’de Şırnak’tan başlayan il kongrelerine de ara verilmişti. Kongrelerin, yaklaşık 2 ay aranın ardından bugün dört ilde yapılacak seçimlerle devam edeceği kaydedildi.

13 Ocak’ta Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas; 18 Ocak’ta Muş, Bitlis, Elazığ, Bingöl, Kilis, Manisa, Adıyaman, Mardin ve Aydın; 19 Ocak’ta Karabük, Düzce, Çorum, Amasya, Bartın; 20 Ocak’ta Yalova, Sakarya, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale; 25 Ocak’ta Mersin, Uşak ve Denizli; 27 Ocak’ta ise Erzurum, Ağrı ve Erzincan kongrelerinin gerçekleştirileceği öğrenildi. Ay sonu itibarıyla 48 ilde kongrelerin tamamlanmış olacağı bildirildi.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir